Четвер, 19.12.2024, 04:14
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Дбайливим батькам » Корисні поради

Секрет красивого почерку дитини
06.10.2013, 00:02
 Часто батьки, заглянувши в зошит своєї дитини, дивуються, що це за жахливі каракулі? Чому в дитини жахливий почерк, всі букви криво і навскіс! Адже у кожної букви повинен бути свій індивідуальний розмір і нахил, а їхня дитина зовсім не вміє виводити рівно букви і не відрізняється красою почерку. Незважаючи на те, що у самих батьків відмінний почерк і сьогодні немає жодних проблем з вибором зручної ручки, сучасні школярі не вміють писати красиво. Причиною невміння писати рівно і красиво є ускладнення шкільної програми в порівнянні з тією, яка була у самих батьків. 
   Щоб дитина писала красиво в школі, треба починати готувати її до цього з п'яти років. Батьки повинні враховувати складність сучасних шкільних програм і щоб полегшити навчання дитини в школі повинні заздалегідь підготувати малюка до цього періоду життя. Починаючи підготовчі заняття,  налаштуйтеся на те, що це досить складна і клопітка робота, яка вимагає від батьків чимало терпіння і знань. Ні в якому разі не лайте і не карайте дитину, це тільки вб'є в ній бажання чогось добитися. Для початку перевірте, як тримає ваша дитина ручку і чи нормальний у неї зір. 
   Якщо у малюка поганий зір, то необхідно звернутися до окуліста. А от, якщо він зовсім не вміє тримати ручку, то для зміцнення пальчиків і кисті рук треба починати займатися вправами на дрібну моторику.
                     Комплекс вправ на розвиток моторики:
1. Навчіть дитину користуватися ножицями. Дайте їй папір і покажіть, як різати різні геометричні фігури. Поступово ускладнюйте завдання, попросіть її вирізати дрібні фігури і нехай вона збирає з вирізаних фігур аплікації. Не забудьте попередити, що ножицями треба користуватися дуже обережно.

2. Вправи на малювання. В п'ятирічному віці діти не дуже гарно малюють, штриховка - найкращий спосіб, щоб зміцнити м'язи кисті рук. Купуйте дитині цікаві книжки-розмальовки і кольорові олівці, покажіть їй як треба їх розмальовувати. Дуже корисні вправи малювання під диктовку. Для цього візьміть аркуш паперу в клітинку і олівець. Поставте на аркуші точку і далі попросіть дитину малювати під вашу диктовку: одну клітинку вліво, дві клітинки вниз, одну клітинку вгору і так далі. Вже трохи пізніше заздалегідь придумайте зображення, яке повинне вийти в кінці. І диктуйте малюкові хід руху олівцем до тих пір, поки це зображення не вийде на папері.

3. Заняття з намистинками та іншими дрібними матеріалами. Нанизування намистин на волосінь, складання різних малюнків за допомогою мозаїки і дрібних гудзиків сприяють розвитку пальчиків рук і вимагають уваги, посидючості. Можна купити спеціальні мозаїчні ігри, де необхідно зібрати картинки з дрібних шматочків. Також не забудьте попросити малюка допомогти вам перебирати рис, родзинки або почистити ягоди. Все це допоможе розвитку дрібної моторики.

4. Ліплення пластиліном. Купуйте малюкові коробку пластиліну і спеціальну дощечку для ліплення. Для початку покажіть йому, які фігури можна ліпити з пластиліну і як це робити. Далі нехай малюк самостійно ліпить зайчика, змію, квіточки, коли в нього щось вийде, обов'язково похваліть його. Ліплення пластиліном не тільки зміцнює пальці рук, але це є також непоганим масажем для долоньок і кисті рук.
     Хороший почерк дитини залежить від темпераменту дитини, від її емоційності та психологічного стану. Не можна лаяти дитину тільки за те, що вона некрасиво пише.
   Не порівнюйте її з іншими учнями, які пишуть краще. Це може повністю відбити охоту до навчання. Похваліть  за ті успіхи, яких вона досягла в процесі навчання, придумайте нові методи і способи, щоб спонукати у неї бажання навчитися писати рівно і красиво. Не забувайте давати час на відпочинок, перевантаженість дитини буде тільки сприяти погіршенню її почерку. Під час відпочинку зробіть малюкові масаж передпліччя та кистей у вигляді поплескувань і погладжувань від ліктьового згину у напрямку до зап'ястя
.
Категорія: Корисні поради | Додав: ivanka | Теги: батькам
Переглядів: 704 | Завантажень: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]