Четвер, 19.12.2024, 01:37
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Інформатика » Інше

Словник користувача мережею Інтернет.
13.08.2013, 00:32

Антивірусна програма

Програма, розроблена для запобігання доступу зловмисних програм до системи. Виявляє заражені файли та видаляє або очищає їх від вірусів.

Блог

Публічний онлайновий щоденник. Веб-журнал (сторінка) у світовій мережі Інтернет, що містить суспільно доступну інформацію, що надається окремим особам.

Браузер

Програмне забезпечення, що використовується для знаходження і показу сторінок у Світовій мережі (веб-сторінок). Internet Explorer компанії Microsoft є основним браузером. До інших належать Netscape Navigator, Mozilla Firefox та Opera.

Чат

Форум для обговорень у реальному часі, де користувачі можуть писати повідомлення, що миттєво, одне за одним, відображаються на екрані. Нове повідомлення замінює попереднє, тобто видно лише останнє повідомлення.

Захист даних

Набір правил, які гарантують конфіденційність інформації. Безпека даних охоплює конфіденційну інформацію, зокрема особисту, та підтримується за допомогою політик інформаційної безпеки або заяви про конфіденційність.

Форум для обговорення

Сайт для обговорень в Інтернеті, який зазвичай сконцентрований навколо спеціальної теми. Відвідувачі можуть розміщувати свої повідомлення в онлайні, використовуючи формати, визначені постачальником такої послуги. На деяких форумах для надсилання повідомлень необхідно зареєструватися.

Деякі форуми містять архів, який можна використовувати для пошуку певної теми. Деякі форуми модеруються, тобто адміністратор форуму має право видаляти або редагувати повідомлення, що надходять на нього, та забороняти доступ до форуму користувачам, які їм зловживають.

Завантаження 

Збереження файлів з Інтернету на комп'ютері.

Брандмауер

Програмне забезпечення або пристрій, призначений для контролю зв'язку між мережами або між мережею та окремою комп'ютерною системою. Наприклад, брандмауер може обмежити трафік на основі попередньо визначених правил, зазначаючи, що зв'язок буде дозволено лише між встановленими адресами.

Хакер, зломщик

Особа, яка зламує інформаційну мережу чи систему організації або використовує її, не маючи на це дозволу. Примітка: термін «хакер» має також інше значення — так називають досвідчених комп'ютерних користувачів.

Небезпечні програми: віруси, хробаки та троянці

Програма або частина програми, призначена для того, щоб спричинити небажані наслідки для комп'ютера або інформаційної системи. Приклад: віруси, хробаки, троянці.

Інформаційна безпека

Політика, впроваджена для того, щоб забезпечити гарантію того, що ризики для інформаційної безпеки знаходяться під контролем.

Небажана пошта, або спам

Небажані повідомлення електронної пошти, які зазвичай відправляються з метою безпосереднього маркетингу. Спам майже завжди розсилається великій кількості одержувачів одночасно.

Пошта, електронна пошта, повідомлення електронної пошти

Електронне передавання тексту та зображень між адресами прикладної програми.

Операційна система

Основна програма, яка працює на рівні між апаратними засобами комп'ютера і прикладним програмним забезпеченням. Завдяки операційній системі комп'ютер може виконувати встановлені на ньому програми та здійснювати керування ними. Найбільш поширеними операційними системами є Microsoft® Windows®, Apple® Mac-OS, Linux®.

Спливаюче вікно

Нове вікно, що відкривається поверх активної сторінки у вікні веб-браузера. Зазвичай таке вікно не має поля веб-адреси, однак у деяких випадках воно може в ньому бути. Спливаючі вікна, які відкриваються без запиту користувача, як правило, містять рекламу.

Сервер

Програмне забезпечення, що приймає запити від клієнтів та надає їм певні ресурси та інформацію. Наприклад, в Інтернеті користувачі отримують свою електронну пошту від сервера електронної пошти. Сервером також називають комп'ютер, на якому виконується серверне програмне забезпечення.

Вірус

Зловмисна програма, яка розповсюджується шляхом копіювання себе в інші програми. Вірус може поширюватися через файли, повідомлення електронної пошти або веб-сторінки. Комп'ютер може заразитися вірусом, коли користувач подорожує Інтернетом або відкриває файл, прикріплений до повідомлення електронної пошти. Віруси можуть знизити продуктивність роботи комп'ютера або системи.

Хробак

Зловмисна програма, яка може розповсюджуватися самостійно через інформаційні мережі. Хробаки поширюються через електронну пошту або проріхи в засобах безпеки веб-браузерів чи операційної системи. Навіть якщо користувач не працює в Інтернеті, але його комп’ютер підключено до цієї мережі, хробаки можуть здійснити доступ до комп'ютера, якщо він незахищений. Хробаки порушують роботу системи або комп'ютера і можуть розповсюджувати інші зловмисні програми.

Фільтр

Механізм для відсіювання і блокування доступу до певного матеріалу.

Ігровий пульт 

Прилад, що використовується для електронних ігор, особливо відеоігор. Нові ручні пульти дозволять користувачу підключитися безпосередньо до Інтернету.

ІСП — Інтернет провайдер, постачальник послуг Інтернет.

Комерційне підприємство, яке забезпечує доступ до Інтернету, зазвичай за плату, або компанія, що надає послуги Інтернету, такі як веб-сайти або розробку веб-сайтів.

IP address (IP-адреса за протоколом Інтернет)

Ланцюг з 32 двозначних цифр, що використовуються для позначення компьютера в Інтернеті. Формат адреси визначено протоколом Інтернету і часто відтворюється у вигляді чисел, розділених крапками (наприклад, 111.22.4.456)

Онлайн (online — в реальному часі, в мережі)

Комп’ютер чи інший прилад, що підключено до мережі, такої як, Інтернет. Протилежно за значенням «оффлайн» — поза мережею, автономно.

Мережі третього поколіния (3G networks)

Новітнє покоління покоління мереж мобільних телефонів. Дає можливість користувачам обмінюватись ширшими діапазоном інформації і матеріалів (включно відео, фото, музику, доступом до Інтернету та теле-передачами).

Віртуальна реальність 

Захоплююча та інтерактивна імітація заснованих на реальності чи уявних зображеннях і сценах. Деякі ком’пютерні програми, особливо, ігри, створюють такий світ, якому, користувачі віддають перевагу в порівнянні з реальним життям.

 

Джерело: http://onlandia.org.ua

Категорія: Інше | Додав: ivanka | Теги: інформатика
Переглядів: 734 | Завантажень: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]